HrusGuitars.cz

Jaké mínění mají o kytarářství Hruš hudební profesionálové?

Profesor Zdeněk Dvořák

„Mohl jsem vyzkoušet nástroje z kytarářství Hruš jak na pódiu, tak ve studiu, a mohu říci, že Richard Hruš patří v současné době do špičky českých i světových kytarářů. Jeho nástroje jsou osobité svojí barevnou oduševnělostí, jak tomu u citlivého člověka bývá.

Ale co je velmi důležité, kytarář Richard Hruš je vnímavý k potřebám jednotlivých hráčů kytaristů.

     profesor Zdeněk Dvořák

Kdo je Zdeněk Dvořák

Zdeněk Dvořák (* 1947) je absolventem Státní konzervatoře v Praze, obor klasická kytara u profesorů Štěpána Urbana a Milana Zelenky. Je uznávaným a úspěšným sólistou, ale především citlivým pedagogem, který inspiroval řadu dnes významných interpretů. Jeho žáci získali řadu prvních míst a ocenění na mnoha soutěžích.

V současnosti Zdeněk Dvořák působí v Ústřední umělecké radě ZUŠ ČR. Je pravidelným členem soutěžních porot. Vede mistrovské kurzy na mezinárodních festivalech klasické kytary na různých místech v České republice. Zdeněk Dvořák v současné době vyučuje kytaru na ZUŠ Lounských, na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka a rovněž na Mezinárodní konzervatoři v Praze, kde je vedoucím oddělení hudby strunných nástrojů, bicích nástrojů a cimbálu.

Od roku 1989 je pravidelným členem v porotách kytarových soutěží nejen doma, ale i v zahraničí. Je znám jako aktivní iniciátor celé řady hudebních akcí. Vedle vzdělávací a vyučovací činnosti vlastní rovněž nahrávací studio a hudební vydavatelství Studio Principium, kde pořizuje nahrávky předních českých i světových kytaristů. Nahrávky studia Principium získávají ocenění od kritiky jak v českých, tak i zahraničních hudebních časopisech (TIP Harmonie za CD Petra Seidla, Classical Guitare Magazine, Chachiers de Guitare).

Kam dál: