HrusGuitars.cz

Co o kytarách Richarda Hruše říkají profesionálové?

Profesor Lukáš Sommer

„Ke kytarám z dílny Richarda Hruše mám vroucí vztah. Každá z kytar má svou poezii, na každé jsou znát stovky hodin péče, přemýšlení. Bez nadsázky říkám, že kytary Richarda Hruše mají ‚názor‘. Nejsou tzv. univerzální, dělané podle široké poptávky. Některá se hodí na průzračnou durovou hudbu, jiná má temnější barvy, spíše Máchovsky romantické.

Každá nová kytara z kytarářství Hruš je pro mě novým a příjemným překvapením a je mi ctí, že se dvěma úchvatnými nástroji z Richardovy dílny mohu koncertovat,“ říká Lukáš Sommer.

     hudební skladatel Lukáš Sommer


Kdo je Lukáš Sommer

Lukáš Sommer (* 11. ledna 1984, České Budějovice) je český hudební skladatel. Je významnou autoritou ve svém oboru. Je tvůrcem orchestrální, komorní, vokální i elektroakustické hudby. Koncertoval v mnoha světových metropolích. Je rovněž vyhledávaným aranžérem populární a filmové hudby. Pracuje pro prestižní domácí i zahraniční agentury. Jeho partitury pravidelně vycházejí v nakladatelstvích Kopp edition, Talacko edition a Nakladatelství ČRo. Lukáš Sommer vyučuje na Mezinárodní konzervatoři v Praze.​

Oficiální stránky Lukáše Sommera: www.lukassommer.cz

Oblíbenost jedné i druhé kytary z kytarářství Hruš dokazuje Lukáš Sommer pravidelně na svých koncertech:

Kam dál: