HrusGuitars.cz

Kytarářství Hruš

Kytarář Richard Hruš se intenzivní analýze stavby kytary i samotné stavbě kytar věnuje zhruba od roku 2005. Řemeslné práci se dřevem se však věnuje již od roku 1992. Jak sám říká, jeho fortel či dřevořezbářská zručnost dozrávala postupně ruku v ruce s životními zkušenostmi.

Kytarářské řemeslo, k jehož zvládnutí je nezbytný dobrý hudební sluch a řemeslná zručnost, Richard Hruš miluje. Kytary z kytarářství Hruš jsou určeny pro koncertní mistry. Mají proto nejen unikátní rezonanci a zvuk, ale také reprezentativní vzhled.

      
výborný design i zvuk kytary kytara je vznešený nástroj stavba kytary na zakázku výborné ladění
design kytary hudební jedinečnost ušlechtilé dřevo kytary kytara z ušlechtilého dřeva
skvělý zvuk koncertní kytary kytary na míru ruční stavba kytar

Mistrovské kytary kytarářství Hruš

Hruš staví kytary s velkou láskou k přírodnímu materiálu i k ušlechtilosti samotného hudebního nástroje. Dřevo, které ke stavbě kytary používá, pečlivě vybírá a uskladňuje na bezpečném místě. Smrk a cedr na vrchní desku; růžové dřevo, mahagon a javor na zadní desku a luby (boční stěny); mahagon a španělský cedr na krk.

Stavba kytary totiž začíná správnou volbou materiálu. Kytarář si pro stavbu kytary vhodné dřevo nejprve pečlivě vybere. Poklepem zjistí dobrý zvuk dřeva, nebo odhalí skryté vady a prázdné dunění. Z vhodných dřevěných plátů pak vyřízne hrubý obrys přední a zadní desky ve tvaru známé arabské osmičky.

Máte zájem o koncertní kytaru
postavenou pro vás na zakázku?

Kytarář Richard Hruš a jeho tým vám děkují. Napište nám, nebo zavolejte. Buď přímo já, nebo můj spolupracovník, Lukáš Hroník, se vám rádi budeme věnovat.


Richard Hruš, kytarář
Tel.: +420 777 586 713
E-mail: hrus.guitars@gmail.com
Web: www.HrusGuitars.cz

Kytarářský showroom: Smečno 546, 273 05
Před návštěvou kytarářství si prosím předem sjednejte schůzku.

Úřední sídlo: Navigátorů 599/47, 160 00 Praha 6-Liboc, Česká republika
Vznik živnosti: 8. 12. 1992
Fyzická osoba vedená v RŽP, IČ: 16174381

Kam dál: